T.C. Sağlık Bakanlığı
Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları
Eğitim ve Araştırma Hastanesi

21/03/2018

Çocuk Kardiyolojisi


Çocuk kardiyoloji polikliniğimiz hafta içi cuma hariç hergün 09:00-12:00 arası hizmet vermektedir.Her haftanın salı günleri sabah10:00-12:00 arası fetal ekokardiyografi yapılmaktadır.

HİZMETLERİMİZ

1- BEBEĞİNİZ DOĞMADAN ÖNCE

Hastanemiz Perinatoloji Klinik Sorumlusu önderliğinde ve diğer perinatolog hekimlerimizle beraber, Perinatoloji Ünitesi ile ortak çalışmamız neticesinde daha doğmamış olan bebeklerinizin, kalplerinde bir hastalık var ise tespit etmekteyiz. Perinatoloji bölümünden yönlendirilen ya da kendi isteği ile polikliniğimize başvuran gebelerin bebekleri, polikliniğimizde takibe alınır ve doğum sonrası yapılacak tedavi ve ameliyatlar için planlamalar yapılır.

2-BEBEĞİNİZ DOĞDUKTAN SONRA

Bebeğiniz anne karnından takipli ise ya da doğduktan sonra kalbinde bir hastalık tespit edildi ise polikliniğimizde hastalığın teşhisini koyup gerekli tedavi ve izlemleri yapmaktayız.

3-BEBEĞİM KALBİNDEN AMELİYAT OLACAK

Bebeğiniz anne karnından beri takibimizde ise, koordineli olarak çalıştığımız hastanemiz yenidoğan ünitesine alınır. Burada ameliyat olana kadar gerekli tedavi ve bakımları yapılır. Yine koordineli olarak çalıştığımız Sağlık Bakanlığı Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Kardiyoloji Bölüm Başkanı  ve ekibi ile birlikte bebeğinizin hastalığına yönelik kateter anjiyo ya da ameliyatı planlanır. Aynı hastanede görev yapan Çocuk Kalp Cerrahları da bu değerlendirmeye ortak olarak ameliyat gerekiyor ise ameliyatı ile ilgili planlama ve ameliyatını ekipleri ile yaparlar.

POLİKLİNİĞİMİZDE HANGİ KALP HASTALIKLARINA HİZMET VERMEKTEYİZ?

Polikliniğimizde şimdiye kadar tespit ettiğimiz doğuştan kalp hastalığı olan birçok bebek ve çocuğumuzu (Hipoplastik sol kalp sendromu, Fallot tetralojisi, Triküspit atrezisi, Ventriküler septal defekt- pulmoner atrezi, Intakt ventriküler septumlu pulmoner atrezi gibi) takip ve tedavi ettik. Ameliyatlarınının Siyami Ersek hastanesinin başarılı doktorları tarafından yapılmasını sağladık.

Doğuştan kalp hastalıkları haricinde çocuğunuzun doğduktan her hangi bir zaman sonra edindiği kalp hastalıkları için de tanı ve tedavi hizmeti vermekteyiz.

 

Gebenin Bebeğinde Kalp Hastalığı Şüphesi Olması Durumunda Yaptıklarımız

 

 

KADROMUZ

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ: 0216 3910680- 1086